Зимові карнавали Європи: куди поїхати

В кінці зими і на початку весни майже по всій Європі прокочується хвиля карнавалів, присвячених різним подіям. Найчастіше, це прощання із зимою і зустріч весни.

Зимовий карнавал Carnestoltes в Барселоні

Кліматичні умови Барселони ваблять туристів не тільки в літню пору року, досить комфортно і приємно в цьому місті і взимку. Середня температура лютого в Барселоні становить + 9С.

Така погода сприятлива для проведення різних святкових заходів, найбільш значущим з яких є традиційний карнавал Carnestoltes.

Карнавал, що проводиться в лютому в Барселоні, відомий своїм помаранчевим кольором, чому послужив національний продукт – апельсин. Свого часу саме апельсини були своєрідною «зброєю» битви «Таронджада», яка бере свій початок ще в далекому XIV столітті.

Але з часом здоровий глузд переміг, і їжею вирішили більше не кидатися, замінивши її на помаранчеві повітряні кулі та конфетті. Після заходу, через велику кількість помаранчевих аксесуарів і декорацій, все навколо теж стає помаранчевим.

Протягом цілого тижня, який відведений для святкування, всі веселяться, танцюють, співають і смачно їдять. Гостей розважають гігантські ляльки, костюмовані аніматори, циркачі, жонглери і трюкачі. Це дійство припаде до смаку, як дітям, так і дорослим.

Зимовий карнавал у Венеції

Якщо ви хочете казки і романтики, тоді вам неодмінно варто відправитися в дивну Венецію і відвідати карнавал з тисячолітньою історією!

Початок Венеціанському карнавалу було покладено майже тисячу років тому, а саме в 1094 році, коли місцеві жителі отримали податкові привілеї, що дозволило їм істотно поліпшити свої міжнародні торговельні відносини.

Чим особливо примітний карнавал у Венеції, так це традиційними розкішними костюмами і впізнаваними в усьому світі масками. Все виконано в чудовому венеціанському стилі – дуже красиво і якісно.

Одного разу побувавши на карнавалі у Венеції, ви сміливо можете йти туди знову, тому що щороку для свята придумується абсолютно нова тема.

До речі, Венеціанський карнавал має навіть свій гімн, написаний відомим  модельєром П’єром Карденом.

Зимовий карнавал у Ніцці

Ще одним найдавнішим карнавалом Європи по праву вважається карнавал в Ніцці.

Традицією весело проводити лютневі дні популярний французький курорт зобов’язаний герцогу Анжуйському, який в 1294 році приїхав до Ніцци відпочити. Але знатна особа не звикла проводити час нудьгуючи, тому місто в той період закипіло балами, феєрверками і всілякими святковими подіями.

На сьогодні карнавал триває два тижні. Протягом яких прийнято зустрічати і почитати Його Величність Карнавалу, а також обирати королеву свята.

Що особливо вражаюче виглядає, так це рухомі гігантські платформи з величезними ляльками з пап’є-маше, які пересуваються по місту, та призводять в дикий захват місцеву дітвору і туристів.

До речі, ляльки важать близько 2 тонн кожна, і досягають у висоту близько 8-12 метрів.

Зимові карнавали Німеччини

Яка європейська країна любить повеселитися, так це Німеччина. Подій в різних містах цієї країни можна знайти на будь-який смак, колір і гаманець.

І зимові свята не виняток. Більш того, в Німеччині сезон карнавалів називають не інакше, як «п’ята пора року»!

Паралельно зимові карнавали Німеччині стартують одразу в кількох містах: Кельні, Бонні, Дюссельдорфі, Майнці та ін. З недавніх пір карнавал проходить також і в Берліні. Тому обмежуватися одним містом зовсім необов’язково, можна покататися відразу по декількох з них.

Чим особливо примітний зимовий карнавал в Німеччині, так це відомим «бабиним штурмом» міської ратуші, яка починається за сигналом рівно об 11 годині 11 хвилин. Переодягнені в костюми жінки біжать штурмувати ратушу. Після такого «перевороту» і починається власне сам карнавал.

Цей день також називають «бабин четверг», коли жінкам дозволяється робити все, що вони захочуть.

Кульмінацією свята вважається хід карнавальних персонажів – Діви, Принца і Селянина. Глядачі поспішають зайняти найвигідніші місця, так як в процесі ходи в натовп кидають солодощі.

Зимовий карнавал у Хорватії

Хорватія також не відстає від своїх сусідів і любить проводити масові костюмовані свята і гуляння.

На карнавальному дійстві в Рієці обирається королева Карнавалу, а мер традиційно вручає Королю Карнавалу ключі від міста.

Гостей чекають маскаради, музичні концерти, костюмовані ходи і багато інших розважальних та смачних заходів.

odisseus2012@gmail.com

https://www.facebook.com/odisejua/

https://www.instagram.com/smart_turagent/

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись