9 причин, чому подорожі роблять нас щасливішими

Що першим приходить на думку, коли ви вимовляєте слово «подорож»? Купівля вигідних квитків на літак? Незабутні інстаграм-сторіс? Гірські переходи з важкими рюкзаками? Будь-яка подорож може бути захоплюючою, хвилюючою і багатою на пригоди – і це набагато більше, ніж просто потягувати «Маргариту» на залитому сонцем пляжі.

Зовсім не новина, що подорожі добре для фізичної форми, але що ще приємніше, згідно з дослідженнями психологів, вивчення нових місць дуже благотворне для психічного та емоційного здоров’я. Іншими словами, подорожі роблять нас щасливішими.

І ось дев’ять причин чому:

МИ СТАЄМО БІЛЬШ ВПЕВНЕНИМ В СОБІ

Відрядження в Нью-Йорк, сімейна відпустка в Марокко або сміливе рішення кинути (і продати) все і місяцями жити на колесах – вирушаючи в далеку дорогу, ми залишаємо звичну зону комфорту. До того ж навіть дуже детальний план не скасовує несподіванок, які трапляються часто-густо. Занурюючись в іншу культуру і уклад життя, ми вчимося вирішувати проблеми в незнайомій ситуації, що робить нас більш гнучкими, терплячими і емоційно сильними, в результаті підвищуючи самооцінку.

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ КОЛО ДРУЗІВ

Погодьтеся, куди простіше завести нових друзів в подорожі, ніж переміщаючись по звичному маршруту робота – будинок. Сусід по кріслу в літаку по дорозі в Лондон може стати вашим чоловіком, попутник на екскурсійний туру на Макчу-Пікчу – майбутнім роботодавцем, а мила дівчина, з якою ви замовили коктейлі в чиказькому барі, – подругою на все життя. Все це – реальні історії, які можуть статися і з вами.

ОТРИМУЄМО ПОЗИТИВНІ ЕМОЦІЇ

Щира дружелюбність не залежить від рівня добробуту і легко викликає взаємне почуття – побачивши широкі усмішки на обличчях жителів лаоських або філіппінських сіл, неможливо не посміхнутися у відповідь. Прекрасно, якщо ця звичка стає вірним супутником – світ заслуговує поширення епідемії позитиву.

ЦІНУЄМО ТИХ, З КИМ В РОЗЛУЦІ

Залишаючи звичну обстановку і близьких людей, надовго або не дуже, ми вчимося більше цінувати їх. Ніхто не буде слухати розповіді про пригоди в далеких країнах з такою увагою, як друзі і родичі, готові з любові до нас терпіти захоплені монологи про чудеса планети. Ну і потім, дивовижний момент зустрічі після розлуки завжди дарує особливі емоції.

ВЧИМОСЬ НОВОМУ

Незалежно від того, чим ми займаємося в мандрах, це наповнює життя досвідом і знаннями, будь то майстер-класи тайванської кухні, уроки іспанської в Колумбії, практика дайвінгу на Мальдівах чи йога на Гоа. Мізки працюють активніше, в крові вирує адреналін, кожен день робить нас щасливішими – за висновками психологів, що це природний процес, коли ми вчимося тому, що знаходимо це приємним. Щоб подорож вийшла вдалою, важливо переключитися на режим open mind: дивитися на світ широко розплющеними очима, приймати звичаї інших країн, спробувати все, що здається цікавим, не намагаючись адаптувати під себе навколишню дійсність. Так ми отримуємо унікальний досвід, який начебто оновлює нас і, звичайно, робить щасливішими ».

ВІДПОЧИВАТИ ВІД ОНЛАЙН-ЗАЛЕЖНОСТІ

Цей шанс використовують далеко не всі, але, тим не менш, на планеті ще є приголомшливо красиві місця куди не дістається вай-фай і мобільний зв’язок. Подорожі без виходів в мережу добрі тим, що дозволяють насолодитися моментом «тут і зараз», забувши про докучливі повідомлення і відволікаючі лайки. Спробуйте – це чудово допомагає прислухатися до своїх справжніх почуттів і бажань.

НАСОЛОДЖУВАТИСЯ ЧАСОМ ДЛЯ СЕБЕ

Хоча цей пункт пов’язаний з попереднім, необов’язково відключатися від зв’язку, щоб відновити внутрішню гармонію. Подорожі дарують можливість відновити баланс, розвіяти стрес за вітром, насититися енергією сонця, знайти час побути наодинці з собою – навіть якщо це тур у великій компанії. Для закоханих це хороший шанс перевірити відносини на міцність або справжня «казка мандрів», повна романтики і відкриттів.

ОТРИМУЄМО ВРАЖЕННЯ НА ВСЕ ЖИТТЯ

З подорожей ми привозимо масу вражень, які залишаються назавжди – в пам’яті, в постах соцмереж, відеороликах і фотографіях.

ПІДНІМАЄ НАСТРІЙ СПОГАДАМИ

Більшість подорожуючих ентузіастів безперервно планують наступні поїздки, але навіть вони із задоволенням згадують приємні моменти минулих подорожей.

odisseus2012@gmail.com

https://www.facebook.com/odisejua/

https://www.instagram.com/smart_turagent/

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись