Під забороною: що не можна провозити через кордон

Євросоюз

В країни Євросоюзу заборонено ввозити картоплю, м’ясну і молочну продукцію (дитяче харчування не береться до уваги), насіння, саджанці та плоди цитрусових, а також пагони винограду, придатного для виготовлення вина. Питання з приводу тварин потрібно уточнювати індивідуально. Тут має значення як країна, так і вид тварини. Наприклад, в Німеччину нізащо не пропустять з собакою бійцівської породи. Крім того, при в’їзді необхідно задекларувати готівку, якщо її сума перевищує € 10 000.

США

Через американський кордон не дозволяється провозити абсент. Серед продуктів харчування під забороною м’ясо і риба (як в свіжому, так і в консервованому вигляді), молочна продукція, яйця, неконсервована ікра, а також овочі і фрукти. Зразкам грунту і комах також не судилося отримати «грін-карту». За межі штату Гаваї ні в якому разі не можна вивозити будь-яких представників фауни. Існує також ряд країн, продукція яких ветована в Штатах. Отже, якщо на чомусь зазначено “made in” Судан, М’янма, Іран або Куба, то в США воно не потрапить.

 

Арабські Емірати

Живучи за законом шаріату, Арабські Емірати дотримуються чи не найсуворіших правил, коли мова заходить про законні / незаконні речі в багажі. Це, знову ж таки, продукти харчування, вироби з рогів і кісток екзотичних тварин, будь-які речі, які мають історичну або культурну цінність для країни. Ввезення і вивезення екзотичних тварин і насіння пальм також карається законом, а до медикаментів обов’язково повинен додаватися рецепт.

Окремо варто згадати речі релігійного характеру, які можуть образити почуття мусульманина. Під це визначення потрапляють будь-які предмети, пов’язані з Ізраїлем (наприклад, що містять герб або логотип, а також ті, що були там виготовлені).

 

Таїланд

Таїланд бере за основу всесвітньо прийнятий список заборонених до ввезення речей. Але є нюанс, що стосується собак. Так, в країну не пустять пітбультер’єрів, американських стафордшир-тер’єрів, американських стаффордширських бультер’єрів.

Також вам потрібно знати, що з Таїланду заборонено вивозити предмети історичної та культурної спадщини (наприклад, фрагменти стародавніх пам’ятників і монументів, доісторичні об’єкти, антикваріат), а також об’єкти релігійного поклоніння (предмети з зображенням Будди або Бодхісатви). Виняток з останнього правила – персональні амулети і крихітні статуетки Будди до 13 см у висоту.

Цінним представникам флори і фауни залишати країну не можна. Крім того, заборонено вивозити вироби з панцирів черепахи, слонової кістки, коралів і черепашок, раковин будь-яких молюсків, а також шкур диких тварин.

Єгипет

І в цій країні теж досить суворі правила ввезення / вивезення предметів в багажі. Так що  антикваріат, або вироби ручної роботи не повинні представляти ніякої історичної цінності. Для підтвердження цього факту вам знадобиться спеціальний сертифікат (його можна попросити у продавця під час покупки).

Також в Єгипті ще діє окреме табу на вивезення улюблених сувенірів пляжників – всіляких черепашок і мушлів. Мова йде не тільки про декоровані мушлі з невеликих сувенірних крамничок, але і тих, які ви можете знайти на пляжі після прибою. Якщо дуже хочеться купити собі на пам’ять кораловий виріб – не забудьте зберегти чек з магазину.

Австралія

Вирушаючи на відпочинок в цьому напрямку, пам’ятайте, що при в’їзді до Австралії обов’язково декларувати всі продукти харчування і всі ліки, зброю, тварин і рослини, особливо ті, які знаходяться під загрозою зникнення (черепахи, крокодили, зебри, змії, тверді корали, орхідеї, ікра осетрових). На такі товари діють особливі обмеження і заборони.

Крім того, при в’їзді до Австралію потрібно декларувати валюту від 10 тисяч австралійських доларів і вище.

Що заборонено вивозити з Австралії? Тварин і рослини, предмети дикої природи (корали, мушлі, рептилії), речі, що представляють історичну цінність (без відповідного дозволу), вироби з дерева і бамбука, шкіри, кістки, пір’я птахів.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись