Незвичайний Рим: секретні і нетуристичні локації міста

Ілюзія Берніні

Грандіозна колонада, що обрамляє 📍площау Святого Петра, спроектована геніальним Лоренцо Берніні в далекому XVII столітті і вражає своїми колосальними розмірами. Але ще колонада Берніні володіє однією дуже цікавою властивістю. Якщо подивитися на неї з певного ракурсу, то вона стає «прозорою». Ефект досягається завдяки бездоганним геометричним розрахункам і їх ідеального втілення. Побачити ефект можна з двох точок. На площі вони (по одній для кожного півкола колонади) відзначені по-особливому і знаходяться в геометричних центрах кіл, півкругами яких є колонади.Купол, що тікає

У Римі існує вулиця, з якої відкривається панорамний вид на Собор Святого Петра. Що тут незвичайного? А ось що. Наближаючись до Собору, купол починає віддалятися. Якщо ви зміните напрям і почнете віддалятися від собору, купол піде за вами і буде наближатися. Ця досить цікава оптична ілюзія знаходиться на 📍вулиці Пикколомини.

Галерея Спаду (Galleria Spada)

Поруч з Кампо де Фьорі знаходиться ще одне незвичайне місце – 📍Палаццо Спаду. Галерея була спроектована головним суперником Берніні – Борромини. Потрапляючи в галерею ви побачите ще одну оптичну ілюзію. Коридор, який здається дуже довгим, насправді всього лише 8 метрів! Ще цікавіше виглядає людина, хто буде проходити ним, так як він стає схожим на гіганта. Борромини створив ілюзію за допомогою гри з перспективою: у міру наближення до краю галереї підлога стає вище, а рівень стелі, навпаки, знижується.

3D фрески в церкві Сант-Іньяціо (Chiesa di Sant ‘Ignazio di Loyola)

Звід головного нефа 📍Chiesa di Sant ‘Ignazio di Loyola прикрашає чудовий об’ємний розпис – неймовірна робота Андреа Поццо. Цей 3D ефект був створений, увага …, ще в другій половині XVII століття! Дивлячись на стелю церкви складно повірити в те, що насправді вона плоска. Але ще більше дивує купол, якого насправді не існує. Він, також як і звід головного нефа, просто намальований на рівній поверхні.

Статуї, що говорять

У Римі збереглося шість “статуй що говорять”. Ще в XVI столітті вони висловлювали думку народу. До їх постаментів прикріплювали плакати з критикою влади і сатирою. Найвідоміша, Pasquino біля площі Навона.

Решта – Marforio у дворі Нового Палацу, Факкіно в стіні Римського банку (Палаццо Кароліс), статуя Мадам Лукреції по площі Сан Марко, статуя абата Луїджі на площі Відоні і статуя Бабуїно на вулиці Бабуїно.

Вулиця Via Margutta

📍Віа Маргутта – вузька вулиця в центрі Риму недалеко від площі Пьяцца дель Пополо. Колись вона була домом для скромних ремісників, майстерень, а сьогодні тут відкриті численні художні галереї та модні ресторани. Стала популярною після виходу фільму «Римські канікули». Тут жив Федеріко Фелліні. Щорічно на цій вулиці проводиться фестиваль «Сто художників Віа Маргутта», особливо улюблений жителями міста. На фестивалі виставляється понад 1000 картин, і регулярно «відкриваються» нові зірки в світі мистецтва.

odisseus2012@gmail.com

https://www.facebook.com/odisejua/

https://www.instagram.com/smart_turagent/

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись