Що можна брати з собою в ручну поклажу

Ручная кладь

Подорожі лише з ручною поклажею стають дедалі популярнішими, оскільки мають багато переваг. Ви економите час при вильоті і прильоті, уникаючи черг і очікування багажу, заощаджуєте гроші на авіаквитках і упаковці багажу, не переймаєтесь тим, що багаж може загубитись. Це також дає вам більшу мобільність при пересуванні містом і користуванні громадським транспортом та дозволяє більше часу витрачати саме на відпочинок.

Однак, ручна поклажа має і свої недоліки. Ви обмежені у кількості речей, які ви можете взяти з собою в салон літака, оскільки встановлюється максимально допустима вага та розміри валіз. Окрім того, ви не зможете взяти все, що захочете, через суворі норми безпеки в аеропортах. Тому кожному туристу варто знати основні правила того, що дозволено перевозити у ручній поклажі.

Ручная кладь

 Рідини

 У ручній поклажі можна перевозити рідини максимальним об’ємом 1 літр не більше 100 мл кожна. Об’єм тари є принциповим. Навіть якщо у вас є майже порожня пляшка чи флакон від парфумів, але на них написано 150 або 200 мл, то їх все одно попросять викинуть і не пропустять через контроль безпеки.

Рідини повинні бути складені всі в одному місці і бажано в прозорому герметичному пакеті. Всі ці ємності повинні лежати в прозорому поліетиленовому пакеті з зіп-застібкою, або косметичці розмірами 20 × 20 см. На кожного пасажира дозволено мати по одному пакету. В аеропорту під час передпольотного огляду отрібно дістати пакет з рідинами і поклати його окремо на стрічку сканера.

Рідинами вважаються: роликові дезодоранти; піна для гоління, шампунь, гель для душу; зубна паста; парфуми і туалетна вода; тоніки, засоби для зняття макіяжу, розчини для лінз, креми, туші для вій; алкогольні та безалкогольні напої; ліки: краплі, розчини і настойки для внутрішнього застосування, гелі, засоби для зовнішнього застосування.

Їжа

Можна брати будь-які продукти харчування, які не схожі на рідину, наприклад, шоколад, яблука, горіхи, сухофрукти, бутерброди та іншу тверду їжу. Але консервовані шпроти будуть вважатися рідиною, так само як і варення, м’який сир на кшталт брі та камамбера, йогурт, варення, паштет, масло. Все це, за мірками аеропорту, є гелями. Ці речі і продукти треба здати в багаж або перекласти в ємності до 100 мл.

Ручная кладь

Алкоголь

Алкоголь потрапляє під правила перевезення рідини: всі пляшки, ємність яких понад 100 мл, вас попросять викинути на перевірці безпеки. Рекомендуємо купувати алкоголь в дьюті-фрі після проходження security check на останньому рейсі (в деяких аеропортах при пересадці треба заново проходити перевірку безпеки). Алкоголь, як і парфуми з дьюті-фрі повинні лежати в фірмовому запечатаному пакеті з прикріпленим до нього чеком. Цей пакет не можна відкривати, поки не вийдете в місто в кінцевому пункті, тому на борті ви можете пити тільки той алкоголь, який пропонує авіакомпанія.

Ручная кладь

Дитяче харчування

Для тих туристів, у яких є маленькі діти, діють окремі правила. Батькам дозволено провозити дитяче харчування, в тому числі рідке і більше 100 мл, яке потрібне на період польоту. Точні обмеження можна прочитати на сайті авіакомпанії або аеропорту.

Сигарети і запальнички

Кількість обмежено лише митними правилами країни, в яку ви подорожуєте. В Європу, наприклад, не можна провозити більше 2 пачок сигарет.

Побутові прилади і техніка

Дозволено перевозити в ручній поклажі фен, праску, плойку для волосся, телефон, фотоапарат, ноутбук, електронні книгі, а також зарядні пристрої до них.

Ручная кладь

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись