Чому варто відвідати Бордо

Бордо – місто на південному заході Франції, столиця регіону Нова Аквітанія. Це, в першу чергу, місто вина, але крім безлічі винних льохів ви знайдете тут багато магазинів, ресторанчиків, пішохідних вулиць і визначних пам’яток. Що ж варто зробити в Бордо, щоб отримати максимум вражень від цього міста?

Подивитися у «водне дзеркало» на відображення Бордо

Одна з головних визначних пам’яток сучасного Бордо – це його величезне «водне дзеркало», яке є символом міста і залишається найбільшим в світі серед собі подібних. У цьому своєрідному фонтані відбивається площа Біржі і набережна Бордо. Тут ви можете зробити відмінні фотографії, а ввечері на набережних з’являється багато вуличних музикантів, що додає особливу атмосферу цього місця. Ефект дзеркальної поверхні досягається завдяки 2 см води на величезній гранітній площі. Мабуть, це найбільш фотографоване місце в Бордо. А ще тут знайшлося місце для дитячого басейну і гігантського розпилювача води.

Побачити найбільшу площу Європи

Найбільша площа Європи – площа Кенконс – займає територію в 12 га біля річки Гаронни. Зі східного боку вона прикрашена двома ростральними колонами, з західної – пам’ятником жірондцам, які брали участь в Революції. На площі проходять основні міські заходи: свято річки, свято вина, ярмарок, концерти, спортивні заходи. Відлуння «золотої епохи» чутні в Порту де ля Люн. Порт «місяця» – так його називають через форму місяця, тому що порт лежить на згині Гаронни. Навіть на логотипі і на гербі Бордо зображений місяць – символ порту, що став символом міста.

Піднятися на вершину дюни Піла

Це дивно, але у Франції існують дюни, причому дюна Піла ще і найвища в Європі. Ця пам’ятка дуже популярна серед самих французів, але й ви можете відчути себе в пустелі, перебуваючи при цьому у Франції. До дюни потрібно їхати на авто, оскільки вона знаходиться за 65 км від міста. Заодно ви побуваєте на березі Атлантики. Можна також замовити екскурсію, щоб, окрім дюни, відвідати ще й мальовниче рибальське село Гюжан Местрас – батьківщину аркашонських устриць і музей, присвячений ним.

Випити вина в кварталі Сен-П’єр

Ви неминуче потрапите в цей район Бордо. У кварталі Сен-П’єр можна спробувати кращі вина регіону, відвідати дегустацію або провести вечір у винному барі.

Спробувати канеле

Канеле – це місцевий кекс, яким історично пишається Бордо. Раніше місто було великим портом, куди доставлялися екзотичні продукти з усього світу. Завдяки цьому і народився рецепт канело – невеликого бісквіта з додаванням рому і ванілі, покритого товстою карамельної скоринкою. У Бордо безліч магазинів, які продають подібні солодощі.

Піднятися на вежу Пей-Берлан

Названа на честь архієпископа, вежа Пей-Берлан входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вона є дзвіницею собору і разом з ним утворює єдиний архітектурний ансамбль. З неї можна помилуватися прекрасною панорамою міста.

Пройтися центральними вулицями міста

Центр Бордо майже два століття не зазнавав ніяких архітектурних змін. Тут панує епоха класицизму і неокласицизму XVIII в. Найбільш «королівська» вулиця міста, побудована за всіма канонами неокласицизму – вулиця Шапо-Руж з Великим театром. Біля річки лежить Біржова площа – перша велика міська споруда XVIII ст. Її облаштування в 1730 р. (в ті часи Бордо було одним з найбагатших міст світу) повело за собою перебудову всього кварталу.

Пропливти Гаронною

Гаронна – душа Бордо. Їй місто зобов’язане своїми процвітанням, популярністю, винами. На кораблик можна потрапити з одного з понтонів в центрі міста, наприклад, з Порта де ля Люн. Тут широкий вибір: звичайні прогулянки, прогулянки з обідами або вечерями, з винними дегустаціями тощо. Ви пропливете повз набережних Бордо, пройдете під новим мостом Жака Шабан-Дельма і направитеся на північ, де місто поступається місцем виноградникам Блейе і Медок.

Відвідати містечко Сент-Емільон

Щоб по-справжньому перейнятися історією і мистецтвом виноробства регіону, потрібно відвідати невелике містечко вин Гран Крю Сент-Емільон. Тут десятки і сотні винних льохів, де постійно проходять безкоштовні дегустації. А крім цього, саме містечко – це дивовижне поєднання давньоримської і середньовічної архітектури і живописних пейзажів французьких виноградників. Дістатися сюди ви можете на поїзді з Бордо Сен приблизно за 35 хвилин, або можете замовити спеціальну екскурсію з Бордо.

 

Please follow and like us:

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись