Крит. Найцікавіші місця острова

8 000 км² міфологічних пам’яток, античної архітектури та дуже фотогенічної природи – так коротко можна описати грецький острів Крит.


Перша цивілізація на острові зародилася за тисячі років до нашої ери. І Крит – одне з небагатьох місць на планеті, де, на диво, збереглося, дуже багато нагадувань про минулі віки. На острові, наприклад, знаходяться залишки мінойської культури — найдавнішої європейської цивілізації.

Крит має велике значення у формуванні міфології Стародавньої Греції. Саме тут, за легендою, у печері на плато Лассіті народився Зевс – головний в пантеоні грецьких богів. Над плато в Діктейській печері богиня Рея ховала новородженого від бога Кроноса. А у Кносському палаці, який  через заплутаність кімнат і коридорів називали лабіринтом, жив Мінотавр. До речі, спроектував палац інженер Дедал. Герой, що за легендою, заради втечі до Еллади, створив крила для себе та сина Ікара. Політ для хлопця завершився трагедією, біля острова Самос він впав у море та загинув.

На Криті є не тільки окремі пам’ятки, а і цілі міста, в яких варто побувати. Містами в різний час володіли араби, візантійці, венеційці, турки. І така багатовікова суміш перетворилася на унікальну атмосферу.

Читати також: Греція – країна Богів, як не крути

Міста, які ми радимо подивитися

Іракліон, що захищає, зведена венеційцями, фортеця. Відомий, ще з І століття до нашої ери, як історичний центр острова.

Айос-Ніколаос, невелике, але затишне місто на березі озера Вулісмені. Саме у водах цього озера приймали вани чарівна Арфродіта та Артеміда – богиня полювання. Зараз місто називають грецьким Сан-Тропе.

Найулюбленіше серед наших туристів, Ретімно, збудоване венеційцями під час їхнього володарювання на острові.

Також на острові чотири, добре відомі серед паломників, монастиря. Найстаріший з них – Аркаді веде свою історію з V століття.

Якщо ж ви не цікавитеся історією та не зачитувалися в дитинстві міфами Стародавньої Греції, острів все одно вам подарує незліченну кількість приємних вражень.

Крит – це чисте море, пляжі з лагунами, мальовничі бухти, красиві озера, високі гори, вражаючі печери та найбільша в Європі Самарійська ущелина.
Саме на Криті знаходиться місце, за світлинами з якого полюють всі інстаблогери. Пляж Елафонісі – коса дивовижної краси зі світло-рожевим піском та завжди прозорою, теплою водою.

Якщо ж природа та архітектура на поверхні не розтоплять вашого серця, пірнайте під воду. Тут вас очікують не рифи з рибками, тут – справжня Атлантида.
Стародавнє місто Олус майже повністю пішло під землю в ІІ столітті. Сталося це через ссув плит земної кори.

Один з листів, знайдених під час розкопок Олуса, виставляється в Луврі. Також там знайдено раньохристиянську базиліку, де зберіглася мозаїчна підлога та орнамент з іменами тих, хто допомагав у зведенні храма.

Подорожуйте, в світі ще багато цікавого.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись