Лісабон – місто мореплавців та дешевого вина

Лісабон на сотні років старший за Лондон, Париж і навіть Рим. Фактично, він – найстаріша столиця Європи після Афін.
Ми підготували для вас деякі факти про це місто та Португалію загалом. Діставайте попкорн, вмощуйтесь зручніше, буде цікаво.


Першим пунктом, звичайно, будуть португальські мореплавці. Вони відомі всім нам ще з уроків географії.

  • Фердинанд Магеллан першим здійснив навколосвітню подорож.
  • Варфоломей Діас відкрив південну частину Африки та назвав її мисом Доброї Надії.
  • Васко да Гама зміг знайти морський шлях з Європи до Індії, чим кардинально змінив хід історії.

2. Біля берегів Назаре гавайский серфер Гарретт Макнамара впіймав найбільшу хвилю в світі. Її висота була 23.77 метри. Це приблизний розмір цунамі, яка накрила Японію в 2011 році та призвела до нищівних руйнувань.

Читати також: Хто навчив англійців пити чай?

3. Всіх круків в Лісабоні називають «Вісенте» на честь святого. Ці птахи – один з символів міста.

4. Фаталізм (Фадо) – важлива частина португальської культури. Така традиція стала основою сумних мелодій та пісень про море, бідність і розлуку. Фадо визнана ЮНЕСКО нематеріальною культурною спадщиною.

5. В Португалії знаходиться найзахідніша точка Європи – мис Рока. Масштаб його заворожує, адже цілих 140 метрів височіє над Атлантичним океаном.

6. В Лісабоні немає пляжів, підходящіх для купання. Для цього будьте готові їхати 40 хвилин до Кашкайша.

7. В Лісабоні досі працює найстаріший в Європі книжковий магазин.

8. Тут збудували найкрасивіший та найдовший мости Європи.
Найкрасивіший – «Міст 25 квітня», найдовший – міст імені Васко да Гами.

9. Азулежу – квадратна плитка, якою прикрашають фасади будівель. Зараз такий вид облицювання дуже популярний в сучасних інтер’єрах. Але в Лісабоні вона – не просто прикраса. Плитка виконує важливі функції: відбиває сонячні промені, завдяки чому зберігається прохолода у приміщеннях, та захищає будинки від вологи.

10. В Лісабоні популярні тук-туки. Завчасно не посміхайтеся і не відмовляйтеся від такого виду транспорту. Всі доріжки міста і в центрі, і в спальних райнах вкриті бруківкою (калсадой). Калсаду португеза називають одним з символів Португалії.
Тож, дівчата, відкладаємо взуття на підборах для інших країн.

11. Харчі в Португалії найякісніші та найдешевші в Європі.

12. Вино в Португалії дешевше пива та лимонадів. А сортів з різних регіонів незлічена кількість. Добру пляшку можна купити від 2€.

13. Також тут багато видів солодощів: муси, тістечка, бісквіти, слоїки і те, чому в нашій мові аналогів ще не вигадали. Але цей факт, порівняно з попереднім, трохи бліденько звучить.

14. В Лісабоні є своя специфіка у закладах громадського харчування. Ви маєте бути попередженні та готові, що обслуговувати вас може офіціант «під шафе». Це і зрозуміло… знову повертаємося до пункту 12.
Португальську кухню не назвеш вишуканою, так само, як і більшість кафе. Офіціанти тут здебільшого чоловіки у віці. Вони фальшиво не посміхаються та з легкістю ігнорують зауваження про ненатерті до блиску прибори. Але можете бути впевнені, що за дуже демократичні ціни, страви вам приготують смачні.

15. Обов’язково зайдіть до Беленської вежі. Саме звідси, в часи Великих географічних відкритів, мореплавці відправлялися у подорожі. Можливо з цього місця почнуться і ваші нові відкриття.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись