Що не варто робити в подорожі

Советы для путешествий

Щоб ваш відпочинок за кордоном пройшов вдало, комфортно і з вами нічого не трапилось, необхідно знати, що можна, а чого не можна робити в чужій країні. Це важливо, оскільки ігнорування вказаних нижче порад може затьмарити вашу подорож і замість позитивних емоцій ви отримаєте лише розчарування і проблеми.

Советы для путешествий

1. Не ставтесь погано чи зневажливо до місцевого населення

Неважливо, куди ви поїдете, наскільки бідною буде країна чи місцевість, де ви збираєтесь провести відпустку, ви повинні ставитись до людей, їх культури і традицій з повагою. Не варто також дивитись на людей як на виставкових експонатів, оскільки такою поведінкою ви продемонструєте власну невихованість і створите негативне враження у людей про вашу власну країну.

Советы для путешествий

2. Не фотографуйте людей без дозволу

Сьогодні більшість вважає нормою фотографування посторонніх людей. Але якщо в своїй країні, ви можете просто почути невдоволення чи претензії від перехожих, то за кордоном це може перерости у більш серйозну відповідальність. В деяких країнах фотографувати перехожих офіційно заборонено.

Советы для путешествий

3. Не годуйте диких тварин

Багато хто з туристів любить пригощати диких тварин різними гостинцями, забуваючи про те, що це може бути небезпечно для їх здоров’я, і про можливу агресивну реакцію тварин на такий жест. Щоб убезпечити себе і звірів, годуйте їх лише там, де це офіційно дозволено.

Советы для путешествий

4. Не засмічуйте довкілля

Навіть якщо інші туристи чи місцеві мешканці смітять, не робіть так само, як вони. Викидайте сміття лише у спеціально відведених для цього місцях. Використовуйте багаторазові пляшки для води і тканинні сумки для покупок замість пластикових пакетів.

Советы для путешествий

5. Не фотографуйтесь з тваринами і пташками

Більшість з тварин, з якими вам пропонують сфотографуватись на вулиці, були придбані незаконним шляхом і утримуються в неналежних і часто жорсткоких умовах. Все це робиться для розваг туристів і отримання від них прибутку за рахунок нещасних тварин.

Советы для путешествий

6. Не порушуйте закон

Навіть якщо це банальна несплата проїзду, викинутий мимо урни недопалок або інше дрібне правопорушення, це може зіпсувати вам відпустку. Окрім того, що ви отримаєте стрес, вам доведеться чималу частину бюджету витратити на оплату штрафу і ви витратите купу дорогоцінного часу. Якщо ж проступок буде більш серйозним – наприклад, крадіжка з магазина або бійка, то це може загрожувати не тільки тюремною камерою на кілька діб, але і депортацією з країни із забороною в’їзду на кілька років.

Советы для путешествий

7. Не їжте нові страви і продукти, якщо у вас немає ліків від алергії

Проводити кулінарні дослідження можна і навіть потрібно, але завжди для цього поруч повинні бути засоби від алергії. Ви ніколи не дізнаєтеся заздалегідь, чи є у вас небезпечна для життя реакція на новий тропічний фрукт, поки не спробуєте його, але підстрахуйте себе.

Советы для путешествий

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись