Топ 5 найкращих місць Волині

Волинь – сто лісів, сто озер, сто доріг. Волинь – із намиста пісень оберіг. Волинь – коронована щедра земля від Данила короля. Волинський край – один із найдревніших регіонів України, який облюбували слов’яни ще в кам’яні віки. Тут шикарна природа, благодатна земля, безліч куточків для досліджень та відпочинку. На цих землях в різні часи панували і литовці, і поляки, топтали її і турки, й татари, і німці… Тому на Волині лишилася величезна культурно-історична спадщина, багато пам’яток архітектури різних віків, цікавих об’єктів та туристичних маршрутів.

Ми вибрали топ-5 найкращих місць Волині, де неодмінно варто побувати.

Замок Любарта

замок Любарта

Візитівкою не тільки міста Луцька, а й всієї Волині є замок Любарта. Цей об’єкт внесений до списку чудес України. Саме цей замок ми бачимо кожен раз, коли беремо в руки 200-гривневу купюру. Спорудження датується ХІV-ХV століттям. За його кам’яними стінами знайдете єдиний в Україні музей дзвонів, музеї друкарства, зброї, кераміки, камеру тортур і багато іншого. До цього дня на території замку влаштовують тематичні фестивалі, проходять навіть лицарські турніри.

Літературно-меморіальний музей Лесі Українки.

Музей-садиба Лесі Українки

Недалеко від міста Ковеля, в селі Колодяжному народилася і виросла Леся Українка. Тут були написані її перші твори, а також відома драма-феєрія «Лісова пісня». В Колодяжному збереглися дві садиби сім’ї Косачів, де зараз функціонує музей, в якому можна побачити фотографії і особисті речі родини. А Урочище Нечимне існує насправді. Знаходиться неподалік.

Святогірський Зимненський монастир

«Свята гора», як спочатку називали монастир, був заснований князем Володимиром у 1001 році. Це не просто монастир, а цілий історико-архітектурний комплекс, до складу якого входять Успенська і Троїцька церква, вежа-дзвіниця, ворота, оборонні стіни. Тут також зберігаються мощі володимир-волинських єпископів.

Олика

Резиденція Радзивілів

З XVI століття тут непогано зберігся цілий величний замковий комплекс знатного роду Радзивілів. Власне сам замок, Троїцький костел, Стрітенська церква, костел Петра і Павла, Луцька брама є складовими частинами колишньої резиденції Радзивілів. Всю цю історико-культурну спадщину можна побачити на власні очі, приїхавши до Олики.

Шацькі озера

Комплекс з понад 30 озер є біосферним заповідником ЮНЕСКО. Світязь – найвідоміше, найбільше з них і найглибше в Україні. Вода тут не тільки дуже чиста, але й цілюща, так як багата на срібло, гліцерин і мінерали. У цих заповідних місцях живуть рідкісні види птахів і ростуть рослини, занесені до Червоної книги. Безліч баз пропонують широкий спектр послуг для прекрасного відпочинку. Позначте ці об’єкти на своїй карті, коли будете планувати поїздку на Волинь. Це маленька частинка з того, чим може здивувати вас цей надзвичайний край.

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись