Що таке туристичний податок і де його сплачують

Туристический налог

Напевно, багато хто чув про те, що такі популярні у туристів європейські міста, як Венеція чи Барселона, вже декілька років намагаються обмежити неймовірний потік туристів, так званий «овертуризм» («overtourism»).

Для цього запроваджується туристичний податок – невеликий збір, який зазвичай стягується з туристів, які залишаються в місті на ночівлю, за посередництва власників житла або туристичних компаній.

Оплата цього податку відбувається в готелі або іншому місці проживання, оскільки визначена ставка податку включена в ціну за номер. Якщо ж ви вирушили у пакетний тур і вартість вашої путівки не включала туристичний збір, то ви сплачуєте цей податок під час поселення або виселення з готелю через керівника вашої групи.

Насамперед туристичні податки спрямовуються на підтримку місцевого населення та інфраструктури, які потерпають від надлишку туристів. Також гроші можуть витрачатись на оновлення музеїв та інших туристичних пам’яток чи покращення іміджу того чи іншого місця і його рекламу.

Туристический налог

Туристичні податки в різних країнах

У Франції, наприклад, податок відрізняється залежно від того, в якому місті перебуває турист. Такі відомі міста, як Париж і Ліон, стягують податок, використовуючи його для підтримки туристичної інфраструктури в належному стані.

В Італії на даний момент туристичний податок існує в 20 курортних зонах і містах. Збір у Римі коливається від 3 до 7 євро за ніч. У Флоренції туристу потрібно заплатити 1–5 євро на день залежно від рівня готелю. У Венеції подібний податок стягується з приїжджих тільки в розпал туристичного сезону, а його розмір залежить від кварталу міста, в якому зупиняються відпочиваючі.

Италия

У Греції податок для туристів був введений на початку 2018 року і його розмір залежить від кількості зірок, які має той чи інший готель, а також від того, скільки кімнат винаймає гість.

В Іспанії фіксований податок оплачують туристи у віці старше 16 років на курортах Балеарських островів, таких як Майорка, Менорка, Ібіца і Форментера. Для подорожуючих у низький сезон, тобто з листопада по квітень, то розмір податку зменшується на 75%, а якщо проводите на острові більше 8 ночей, то на 50%.

Майорка

Правила туристичного оподаткування змінилися для Словенії на початку 2019 року з введенням промоподатку. Його розмір досягає 3,13 євро за ніч у великих містах і курортах, таких як Любляна і Блед.

Податок в Хорватії був фіксованим з 2005 року, але зважаючи на туристичний потік у країну завдяки зйомкам фільму «Ігри престолів», на початку січня 2019 року країна збільшила збір на 25%.

Ровинь Хорватия

У США для туристів існує податок, який називається «податок на розміщення». Найвищим він є у Х’юстоні, де на додаток до рахунку за номер в готелі стягується плата в розмірі 17%.

Туристичний податок діє також у 20 країнах Карибського басейну в різних формах. Наприклад, на Кубі він складає близько 20 куків (близько 20 дол.) на людину і сплачується відразу після реєстрації на рейс та лише готівкою.

Гавана Куба

Найвищими є туристичними збори в Бутані. Це фіксована сума в розмірі 200 або 250 дол. на день, яка сплачується при бронюванні поїздки і включає також проживання, послуги екскурсовода, вхідні квитки, транспорт всередині країни і харчування.

Японія на початку 2019 року також ввела туристичний податок. Кошти в розмірі 1000 ієн (9,25 дол.), які туристи сплачують при виїзді з країни, будуть витрачені на підготовку туристичної інфраструктури країни до літніх Олімпійських ігор 2021 року в Токіо.

Киото Япония

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись