Соло-подорожі – як відпочити, коли в подорожі ти одна

Соло-путешествия

Сьогодні жінки перестали боятися подорожувати поодинці і хочуть відкривати світ самостійно без прив’язки до компанії, сім’ї та друзів. Чому б і ні? Солоподорожі дають відчуття свободи, підвищують самооцінку, впевненість в собі, дають можливість познайомитися з новими людьми і досліджувати місця, про які давно мріялось.

Соло-путешествия

Поїздки в компанії самої себеце можливість планувати свій відпочинок на 100% так, як хочеться тобі. Прекрасно, коли не потрібно узгоджувати свої плани з іншими і шукати компромісні варіанти. Хтось любить в нових місцях ходити в музей, хтось любить архітектуру, хтось зоопарки, а хтось їжу. Також часто буває так, що з’являється можливість бюджетно поїхати туди, куди давно хотілось, а рідні чи друзі не можуть чи не хочуть скласти компанію.

Соло-путешествия
Одиночна поїздка за кермом на далекі відстані чи у вагоні поїзда, відпочинок на природі чи неспішні прогулянки вуличками містце свого роду медитація і можливість впорядкувати думки. Поки навколо змінюються красиві пейзажі, можна поміркувати про те, на що у повсякденній метушні не вистачає часу, чи побудувати плани на майбутнє.

Соло-путешествия

Безпека насамперед
Вирушаючи в самостійну поїздку, напишіть приблизний план подорожі і залиште його своїм близьким або друзям. Якщо раптом щось трапиться, вони будуть знати, де вас можна шукати. Якщо збираєтеся зайнятися одиночними екстремальними вилазками в гори або відвідувати не найбезпечніші заходи, також повідомте про це тим, кому довіряєте. Щоб бути постійно на зв’язку, варто скористатись роумінгом або купити місцеву сім-карту.

Самотня мандрівниця завжди привертає увагу чоловіків. Навіть якщо вона подорожує благополучною Європою одна, розслаблятись все одно не вартоДля того щоб не нарватися на неприємності, не варто гуляти одній вечорами в сумнівних місцях чи відразу погоджуватися йти в будинок до незнайомців. Крім того, потрібно пам’ятати про те, що навіть у найбільш безпечних країнах бувають крадії, тому не гуляйте з розкритими навстіж кишенями і ховайте техніку та гроші глибше в рюкзак.

Окремо зупинимося на безпеці в готелях. Хоча це надійніший варіант для проживання, ніж хостели чи каучсерфінг, але і тут є нюанси. Цінні речі і документи варто носити завжди з собою і не залишати їх в номері, оскільки там за них ніхто не несе відповідальність. За наявності можна скористатись сейфом готелю, навіть якщо ця послуга платна. Про всяк випадок, зробіть паперові та електронні копії документівякщо оригінал вкрадуть, буде з чим звернутися у поліцію.

Соло-путешествия

Багаж
Одній в подорожі потрібно розраховувати тільки на свої сили. Якщо плануєте багато переїжджати з готелю в готель, з міста в містооднозначно потрібно їхати з рюкзаком. В такому випадку розв’язані руки і простіше свій багаж нести за спиною. У короткі поїздки краще літати тільки з ручною поклажеюце економить час і гроші, адже багаж у більшості авіакомпаній оплачується додатково.

Соло-путешествия
Гардероб
Беріть з собою якомога менше речей: поперше, вам же їх і носити, подруге, все одно захочеться купити собі щось на згадку про відвідане місто чи країну. У подорож краще не брати туфлі на підборах та взуття на плоскій підошвігарантовано будуть боліти ноги після першої прогулянки і на наступний день відпаде бажання продовжувати обраний маршрут. В ідеалі для довгих переходів підійдуть кросівки. Гардероб повинен відповідати не тільки сезону і стилю поїздки, а й культурнорелігійним вимогам тієї країни, куди куплені квитки. Наприклад, в ісламських країнах краще не ходити з оголеними плечима і в коротких шортах чи спідницях, а, наприклад, в Ірані є жорстка вимога для жінокпокривати голову хусткою.

Соло-путешествия

Куди варто вирушити самій
Згідно всесвітнього рейтингу Wander Women Index, в десятку найбезпечніших країн для жіночих одиночних подорожей потрапили наступні напрямки: Японія, Франція, Іспанія, США, Індонезія, Італія, Австралія, Канада, Філіппіни, Португалія. На вибір цих країн вплинули наступні критерії:

1) безпекарівень злочинності в країні;

2) права жінокпоказник гендерного розриву;

3) культуракількість місць нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО;

4) пейзажірейтинг конкурентоспроможності подорожей і туризму;

5) пригодирейтинг кращих країн світу за пригодами;

6) Instagrammabilityкількість хештегів країни в Instagram;

7) кулінарні можливостіміст, в яких знаходяться кращі кафе та ресторани.

Соло-путешествия

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись