Топ-10 класних місць на о. Крит (Греція)

Лутрі
Маленьке мальовниче село Лутрі розташоване на південному заході Криту між селами Сфакія на сході і Айія Румелі на заході. Дістатися до Лутрі можна тільки двома способами – на човні або пішки, тут немає автодоріг, і цей факт додає селу особливий шарм. Прибувши сюди катером, ви незмінно потрапите під чари як самого поселення, так і затоки, в якому воно розташоване. Плавання, кава або ледачий обід в одному з кафе на березі – ось і всі місцеві розваги.

Елунда і острів Спіналонга
Містечко розташоване всього в 10 кілометрів від Агіос Ніколаос на узбережжі затоки Мірабелло. Елунда колись була просто рибальським селом, зараз це фешенебельний курорт, який славиться на весь світ своїми готелями. У той же час невеликий рибальський порт Елунда не розгубив своєї чарівності, зберіг атмосферу, що панувала тут ще задовго до того, як цьому місцю було присвоєно статус люкс. Місцеві пляж щорічно підтверджують свій високий рівень і отримують Блакитні прапори ЄС за чистоту води і узбережжя. Неподалік від узбережжя Елунда знаходиться острів Спіналонга.

Читати також: Топ-10 готелів Туреччини для відпочинку з дітьми

У 1579 році венеціанці обладнали острів масивними фортифікаційними спорудами, щоб охороняти цю частину Криту. Завдяки цьому, навіть коли турки повністю підпорядкували Крит в 1669 році, Спіналонга залишилася нескореною. Ще майже 50 років венеціанська фортеця була постійним головним болем для османів. Спіналонга так само відома тим, що з 1903 по 1957 рік вона залишалася останньою колонією для прокажених. У літні місяці як з Елунди, так і з Агіос Ніколаос до Спіналонга можна дістатися на катері.

Агіос Ніколаос
Звичайно, Агіос Ніколаос варто відвідати неодмінно як через його космополітичну атмосферу, так і видів. Полегшує це завдання вже той факт, що він знаходиться всього в 70 кілометрах від Іракліону. Сюди слід приїжджати просто, щоб поштовхатися в натовпі, зануритися в місцеву атмосферу. До речі, Мірабелло в перекладі з італійської означає «прекрасний вид» – і це дійсно так, але особливий шарм місту надає озеро Вулізмені, розташоване в його центральній частині. У позаминулому столітті озеро з’єднали з затокою, звівши місцеву визначну пам’ятку в квадрат. Набережна Агіос Ніколаос сповнена безліччю ресторанчиків і забігайлівок, які пропонують туристам скуштувати місцевих страв, а музеї міста запропонують свої унікальні експонати як дохристиянського періоду, так і нашої ери. Також має сенс відвідати церкву Панагія Врефотрофу XII століття, розташовану в західній частині бухти.

Село Анойя і Печера Зоніана
Село Анойя є досить великим населеним пунктом, що розташувався на висоті 750 метрів над рівнем моря в префектурі Ретімно. Під час Другої Світової війни воно був повністю знищений німцями, а все чоловіче населення, якому не вдалося сховатися, було розстріляно в помсту за участь місцевих бійців опору у викраденні генерала Фон Крейпо. Також це місце відоме як батьківщина Нікоса Ксілуріса – одного з найбільш відомих критських музикантів всіх часів. Він помер в 1980-му році у віці 43 років і став легендою Криту. Щорічно в липні в Анойя проходить місцевий фестиваль, присвячений музиці, театру і мистецтву.

Плато Лассіті і печера Діктеон Андрон
Розташоване на своєрідній межі між Центральним і Східним Критом, Плато Лассіті одне з найцікавіших місць на острові. По-перше, це найвище з населених плато в Греції, по-друге, місцева рослинність швидше нагадує Альпи, ніж Елладу, по-третє, це одне з наймальовничіших місць на острові, відоме своїми млинами, каналами і садами, по-четверте, місцевий колорит відрізняє це місце від рекламних плакатів курорту і, нарешті, ціла серія яскравих і по-справжньому «особливих» місць.

Читати також: 10 міст та селищ Криту, які обов’язково потрібно побачити у першій подорожі

До обов’язкових точок маршруту слід віднести гірське село Красса з його пральнею венеціанського періоду і гігантським платаном, який вважається найстарішим деревом на острові, монастир Богоматері Кери Кардіотісси з чудотворною іконою і, нарешті, печеру Діктеон-Андрон, де за переказами, Рея народила немовля Зевса. Остання особливо популярна серед туристів і виною тому не тільки її зв’язок з верховним Богом давньогрецької міфології: розташована на висоті понад 1000 метрів над рівнем моря, Печера Діктеон Андрон вважається найкрасивішою з більш, ніж 200 печер острова. З атрибутів, що зв’язують печеру з Зевсом, до сих пір збереглося маленьке озеро, в якому Рея купала немовля.

Озеро Курнас, Аргіруполі і Стародавня Лаппа
Розташоване між Ханьей і Ретімно, озеро Курнас – єдине природне прісноводне озеро на Криті. Оточене пишною рослинністю і горами, воно є тим місцем, де не шкодуєш про витрачений час. Для розваг туристів на Курнас влаштований річковий трамвайчик і катамарани, а на берегах – численні таверни. Дівчат на Курнас розчулюють маленькі прісноводні черепашки, які водяться тут у великій кількості. За легендою озеро пов’язано підводними каналами з підземними джерелами в Афінах, проте складно повірити, що цей міф є дійсністю. У декількох кілометрах від Курнас на місці античного міста Лаппа розташоване село Аргіруполі. Перш за все, це місце відоме своїми водними джерелами, які під палючим Критським сонцем сприяли зростанню пишної тропічної рослинності, в той час як перепади рельєфу призвели до утворення численних водоспадів. Завзятливі місцеві жителі використовують водне багатство околиць для приведення в рух водяних млинів, а багато місцевих будинки побудовані з каменів древньої Лаппи. У Стародавньому місті, до речі, теж є, що подивитися.

Ханья: Старе місто і Гавань  
Розташована в 160 км від Іракліона, Ханья – це головне місто Західного Криту і одне з найкрасивіших поселень острова. Головною визначною пам’яткою Ханьї є старе місто з гаванню і венеціанською фортецею Фіркас. Бруковані вулички гармонійно вписалися в інтер’єр міста, численні ресторанчики і дух старовини надають Ханьї особливу атмосферу, з якої завжди дуже важко розлучатися згодом. Що тут додати, венеціанці вміли надати затишок своїм поселенням і в старому місті Ханья їх майстерність досі відчувається, як ніде на Криті. Окремої уваги в Ханьї заслуговують Археологічний і Морський музеї. У першому представлена ​​багата колекція експонатів, що відображають багату історію західного Криту, особливістю другого є точний макет міста Ханья XVII століття з гаванню і венеціанськими верфями.

Археологічний музей Іракліона
Розташований в самому серці Іракліона Археологічний музей є гордістю міста, є одним з найбільш значущих музеїв Греції і найбагатшим в світі за частиною мінойської цивілізації. Втім, мінойська культура – лише частина експозиції, яка охоплює період історії в 5000 років – від неоліту до греко-римського періоду. Фішкою музею є той факт, що нові експонати доставляються сюди безпосередньо з розкопок. До головних експонатів музею відносяться артефакти: Богиня зі зміями, Фетскій диск, Сокира з Аркалохорі, а також фрески Ігри з биком і Принц з ліліями. З 2006-го року музей закритий на реконструкцію, проте діє тимчасова експозиція, до якої увійшли всі головні експонати.

Ущелина Самарія
Розташована на Південному Заході Криту ущелина Самарія є найдовшою в Європі і щорічно привертає увагу близько 500 000 туристів. 17 км пішої прогулянки на тлі чарівних пейзажів – це, звичайно, звучить досить екстремально, але насправді більшу частину шляху Вам належить спускатися, тому подібний марш під силу навіть не дуже спортивним туристам.

Кноський Палац – Стародавній Кносс
Розкопаний і частково реконструйований британським археологом сером Артуром Евансом на початку XX століття, Кносський палац є сьогодні найбільш відвідуваною пам’яткою Криту. Перші споруди на цьому місці виникли ще за 6000 років до Різдва Христового, розквіт же мінойської цивілізації і велика частина знахідок, пов’язаних з нею, датується між 2700-м і 1450-м роками до нашої ери. Кносський палац – найбільший з існуючих на Криті – вважається центром мінойської цивілізації, на той момент – однієї з найбільш розвинених в світі. Про його масштаб говорить вже той факт, що налічував понад 1300 кімнат, Кносський палац міг вмістити до 12000 чоловік. Кносс – це також легендарна штаб-квартира не менш легендарного царя Міноса, і місце, з яким пов’язують один з найбільш відомих грецьких міфів – про Лабіринті і Мінотавра. Археологічний музей в Кноссі в літні місяці відкритий для відвідувань щодня з 8 до 19 годин, в період же з листопада по березень – з 8 до 15.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись