Мексика. Півострів Юкатан. Що подивитися?

«Юкатан» – почули іспанці, коли опинилися на півострові в Центральній Америці. Наївні думали, це назва місцевості, але майя таким чином намагалися пояснити, що не розуміють іспанської.
«Ми не розуміємо ваших слів» мовою племені звучить, як «юкатан».

Що ж подивитися в мексиканській частині Карибів?

Перше, і основне, чому сюди їдуть туристи – найкращі в світі пляжі. Від Канкуна до Тулума простягається багатокілометрова білосніжна смуга з кораловим піском.
Поблизу курортів багато розважальних парків, нічних клубів, дискотек та ресторанів. Тут все створено для відпочинку та насолод.

Але історичних чи архітектурних пам’яток на самому узбережжі ви не знайдете. Адже ще 30 років тому Канкун був всього лише збіднілим рибальським селом.

Тому переходимо до пункту 2, чому туристи обирають Юкатан. Якщо ви поїдете в глиб півострова, то побачите міста племені майя з пірамідами, обсерваторією, храмами, пантеонами, вівтарями та фортецями. На території Мексики віднайдені розвалини міст Паленке, Чичен-Іца та Ушмаль, їх включено до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Під час екскурсії зможе поспостерігати, як живуть нащадки колись великої цивілізації майя. Якщо чесно, на вас чекає досить сумне видовище – відсутність водопроводу, занедбані очеретяні хати, старі меблі, які часто обмежуються лише гамаками. Але мешканці все одно постійно усміхаються, можливо, причина в унікальній природі, яка їх оточує від народження.

Ще одне місце, куди варто потрапити – Шкарет парк.
Це парк, який поєднав в собі екологічні багатства регіону – підземні ріки, природні басейни, коралові рифи, розплідники метеликів та папуг Ара. За збереження природнього середовища для місцевої фауни Шкарет потрапив до Книги рекордів Гінеса.

Рожеве озеро. Солене озеро біля Лас Колорадас – мекка інстаграмерів. Хоча купатися у водоймі заборонено, фото будуть неймовірні. Озеро – частина заповідної зони Ріо Лагартос. Специфічний колір води обумовлений великою кількістю мікроогранізмів, які живуть на дні.
У заповіднику ви побачите крокодилів та рожевих фламінго у природньому середовищі. До речі, у фламінго з Ріо Лагартос навіть яйця рожеві.

Зоопарк Канкуна теж подарує вам незвичайні враження. Рептилії тут пересуваються по території зоопарку, а не сидять у клітках чи вольєрах. Їх можна погодувати чи, наприклад, погладити. Звичайно, все відбувається під наглядом працівників. Трохи моторошно, але цікаво.

Читати: Тут теж живуть рожеві фламінго

Підводний музей «Муза» з чотирма сотнями скульптур сподобається дайверам. Його можна розглядати, як альтернативу рифам та кольоровим рибкам.
Занурившись на глибину від двох до десяти метрів, ви побачите статуї людей, автомобілей та інших предметів. Скульптури, створені з, так званого, морського бетону – суміші силікону, цементу та скловолокна.
Комплекс займає 420 м2.Для любителів поплавати з дельфінами підійде парк Шел-Ха.

А для снорклінга – сеноти. Таку назву мають природні колодязі чи невеликі озера, які майя використовували, як джерела питної води та… для жертвоприношення. З’явилися сеноти в кратері Чиксулуб, який утворився, коли 65 млн років тому на нашу планету впав величезний астероїд.
Ці водойми зазвичай знаходяться в печерах зі сталактитами та сталагмітами, а вода в них кришталево чиста, тому ви побачите незрівняні краєвиди.

odisseus2012@gmail.com
Розумний турагент в Facebook
Розумний турагент в Instagram
Розумний турагент в Telegram

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись