Найкращі місця Ірану

У першій частині ми розповідали про такі іранськими міста, як Тегеран, Ісфахан і Тебріз. Друга частина була присвячена Ширазу, Мешхеду, Пасаргадам і Персеполю та фортецям ассасинів. Сьогодні знайомимо вас з Єздом, традиційними іранськими селами та островами Кешм і Кіш.

Єзд

Крім вірмен-християн, до релігійних меншин сучасного Ірану відносяться зороастрійці – послідовники стародавнього культу поклоніння вогню. Деякі вчені стверджують, що сучасні зороастрійці зуміли в значній мірі зберегти традиції і обряди з часів Ахеменідів і Сасанідів, коли зороастризм був державною релігією Персії. В даний час центром зооастрійского Ірану є місто Єзд. За 72 км на північний захід від Єзда розташоване джерело Чак-чак – місто паломництва зороастрійців. 320 сходинок ведуть наверх до святилища Бенкет-е сабза – вирубаному в товщі гори храму, де горить вогонь, зростає священне дерево, вік якого налічує близько тисячі років, і б’є священне джерело. У самому Єзді діє храм вогню, що привертає безліч туристів. Місто Язд славиться не тільки як центр древньої релігії, а і як місто з унікальною архітектурою.

Традиційні села

У різних регіонах Ірану збереглися традиційні села, що стали туристичними пам’ятками і охороняються як культурна спадщина. У Східному Азербайджані, на схилі вулкану Саханда, розташоване село Кандован. Житловими приміщеннями служать конусоподібні скелі, що виникли в результаті вивержень вулкана, а вулицями – звивини, що утворилися внаслідок руху талих вод. В околицях Кашана знаходиться село Абьяне, відоме червоно-бурими стінами старовинних будинків, а деякі його мешканці досі завдяки тривалій ізоляції розмовляють середньо-перською мовою, мовою доісламського часу. На півночі Ірану в гористій провінції Мазандаран на висоті близько 2300 м розташоване село Філбанд.

Острів Кешм

У Перській затоці Ірану належать кілька островів, найпопулярнішими серед яких стали Кіш і Кешм. Острів Кешм приваблює відвідувачів своєю унікальною природою, перш за все мангровими заростями на узбережжі, багатими рибою і птахами. На острові є кілька печер, в тому числі Хорбоз – ланцюг окультурених печер, в одній з яких зберігся барельєф 400-річної давності. На острів з’їжджаються любителі дайвінгу, а під час відпливу на 100 м оголюються коралові рифи.

Острів Кіш

Острів Кіш, розташований за 19 км від континенту, часто називають «перлиною Перської затоки». Цей острів стає великим напрямком як курортного, так і конгресно-виставкового туризму. У 2000-ті роки активно будувалися об’єкти туристичної інфраструктури, перш за все готелі. Важливим плюсом готелів Кіша є те, що всі вони нові, тому ремонту в найближчі роки не потребуватимуть. На острові відкриті дельфінарій і сад птахів. Також визначною пам’яткою є грецький корабель, який сів на мілину. Від пляжів в море вирушають прогулянкові катери, човни з любителями риболовлі та дайвінгу. Самі пляжі чисті, як і вода вздовж берегів, однак на купання накладені ті ж обмеження, що і в континентальному Ірані. Жінки мають право роздягатися і купатися тільки на особливих жіночих пляжах, що незручно для туристів.

 

Вам також варто прочитати

Ми використовуємо cookie-файли для кращого відображення нашого сайту. Користуючись цим сайтом надалі ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
Погодитись